Bolu’da Ormanlar Sıkı Denetim Altına alındı. Tedbirler Artırıldı

Ege ve Akdeniz’de orman yangınları devam ederken ormanlarla kaplı Bolu’da polis ve jandarma ekipleri denetimlerini artırdı. Güvenlik güçleri orman yangınlarına karşı alarma geçerken ormanlık alanlar sürekli ekipler tarafından denetim altında tutulacak.

<Bolu’da Ormanlar Sıkı Denetim Altına alındı. Tedbirler Artırıldı

Yüzde 65’i ormanlarla kaplı Bolu’da meydana gelebilecek orman yangınlarına karşı polis ve jandarma ekipleri alarma geçti. Güvenlik güçleri ormanların yoğun olduğu bölgelerde denetimlerini artırdı. Polis ekipleri kent merkezine yakın ormanlık alanlarda devriye atarak kontrollerini sürdürürken jandarma ekipleri de olası orman yangınlarının önüne geçebilmek için bölgelerindeki kontrollerini sıklaştırdı.

KİŞİLERE DİKKAT EDİLECEK

Denetimler kapsamında ekipler tarafından kent merkezindeki ağaçlık alanlar ve ormanlarda şüpheli görünen kişilerin GBT sorguları yapılacak. Jandarma ekipleri kentteki mesire ve piknik alanları ile orman içlerinde mangal yakmak isteyen kişilere yönelik de kontrollerini artıracak. Mesire alanlarında belirlenen yerlerde mangal yapılmasına izin verilirken bunun dışındaki alanlarda ateş yakmak yasaklandı.