Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

Kdz. Ereğli sergisi açıldı

Kdz. Ereğli sergisi açıldı

Bolu Belediyesi – Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi, Resim Atölyesi Üyeleri, Kdz. Ereğli,deki “Atatürk Kültür Merkezi-Vedat Can Sergi Salonunda” düzenlediği sergi 23 Haziran 2010 tarihinde yapılan törenle açıldı.

24 Haziran 2010 18:38
font boyutu küçülsün büyüsün


  

Çalışmalarını Ressam Şenol Sak yönetiminde sürdüren “BSM-Resim Atölyesi” üyelerinin bu yıl ürettiği değişik teknik ve konulardaki yaklaşık 100 adet eserin yer aldığı sergi 23 -28 Haziran 2010 tarihleri arasında, Kdz. Ereğli, Atatürk Kültür Merkezi-Vedat Can Sergi Salonunda açık kalacak.

BSM-Resim Atölyesi Grubunun açtığı serginin yanı sıra, yine bu sergiyle eş zamanlı olarak Ereğli’li ünlü Ressam Osman Zeki Oral Atölyesi üyeleri de eserlerin, merkezdeki bir diğer salon olan,"Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda sergiliyor.

Sergi öncesi yapılan konuşmalarda, her iki atölye ve çalışmaları hakkında bilgiler verilerek sanatçıları tanıtıldı, ardından sergi açılışı kalabalık bir davetli grubu tarafından gerçekleştirildi. Sergiye, Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  Kdz. Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Doğan Bozkurt ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk katıldı.

Sergiyi gezen Ereğli'li sanatseverlere, BSM Sorumlusu Siyami Palazoğlu ve Ressam Şenol SAK tarafından, sergide yer alan eserler hakkında bilgiler verildi ve atölye üyeleri tanıtıldı. Ayrıca başta protokol üyeleri ve diğer ziyaretçilere BSM hakkında açıklayıcı bilgiler verilerek BSM-Sanat Merkezi ve çalışmaları hakkına aydınlatıcı açıklamalar yapıldı.

 

    Kdz.Ereğli'de açılan ve çalışmalarını Ressam Şenol Sak yönetiminde sürdüren BSM-Resim Atölyesi üyelerinin isimleri şu şekildedir.

Seda Arman Kandemir, Naciye Bozacıoğlu, Huriye Gökkaya Berger, Burçin Muratoğlu, Ayşe Alkan, Seyda Şahin, İklil Gemlik, Müzeyyen B. Kocaman, Tülin Esen, Sare Fırat Çakır, Şenol Özer, Mustafa Aydemir, Selma Dinç, Ömer Koç, Kaan Mutluer, Gülsüm Şengül Özmen, Meltem Derya Sak, Ayşe Ilman, Medine Kırtay, Elif  Doğancı, Suna Özman, Özge Yetgin, Kübra Aslan, Selma Yılmaz, Neriman Karakaya.


Bu haber 890 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
Anket

Sizce Bolu Haber, Web Sitemizin Yeni Hali ?

  • Daha iyi olabilirdi
  • İşlevsel
  • Güzel
  • Çok güzel
  • Yorum yok   [ sonuçlar için tıklayın ]